Změny společností

Změny společností, převody obchodních podílů či změny společenských smluv patří k dalším činnostem naší společnosti. Víme o úskalích, která může přinést nedokonalá společenská smlouva nebo stanovy. S rozvojem podnikání dochází i ke změnám formy podnikání - změny společnosti. Společnosti se rozrůstají, zakládají další společnosti. Odcházejí a přicházejí noví společníci či jednatelé. Nedokonalé provedení změny společnosti - společenské smlouvy či stanov mohou vážně poškodit jak společnost, tak společníky.

Problémem jsou rovněž časté změny legislativy. Při každé této změně nastává pro společnost povinnost provést změny společnosti -  zápisu v obchodním rejstříku. Veškeré ustanovení společenské smlouvy s.r.o. a stanov akciové společnosti či evropské společnosti, která jsou v rozporu s obchodním zákoníkem je nutno neprodleně novelizovat. A to i tehdy pokud ke změně došlo ne rozhodnutím společnosti, ale jinou právní skutečností např. - účinností novely obchodního zákoníku, nebo jiného předpisu.

Obchodní společnosti, které byly založené dle obchodního zákoníku - tedy před rokem 2014 - mají povinnost přistoupit k novému zákonu o obchodních korporacích ZOK.

Úpravy společenské smlouvy s.r.o. - změny společnosti

Vypracování úplného znění společenské smlouvy dle potřeb Vaší společnosti

Úpravy stanov a.s. akciové společnosti | evropské společnosti SE

Dle stávajících stanov Vaší akciové společnosti zpracujeme nové aktualizované znění stanov v souladu s novým zákonem o obchodních korporacích, které bude v souladu se specifiky stanov Vaší akciové společnosti. Takto provedené změny budou vyhovovat dikci zákona a nebudou měnit charakter Vašich stanov.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

-----------------------------------------------------------------------------

Nové společnosti s.r.o., a.s., a SE (evropské společnosti) na prodej ZDE

Zavoláme Vám!

Chcete se nás na něco zeptat?

phone

Napište nám Váš telefon
Zavoláme Vám zpět

 

 

raif